1999 - fo PAVEL KNAP

V tomto roce jsem začal naplno dělat to, co jsem cítil, že je moje opravdová profesní životní cesta, která mě bude naplňovat. 

photo-1-done

Podnikatelskou činnost jsem začal vykonávat jako fyzická osoba. Vždy jsem tíhnul k technice a proto jsem zvolil strojní vzdělání. Nikdy jsem také nic jiného profesně jako zaměstnanec nedělal a v tom si myslím, že je základní stavební kámen našeho úspěchu. Pokud se věnujete cíleně dlouhodobě jedné věci, kterou ještě máte rádi, vždy to přinese ovoce.

photo-3-done

Start firmy byl postavený na servisních službách v oblasti hydrauliky a pneumatiky. Můj otec mně zapůjčil garáž, kde jsem skladoval drobné technické vybavení a měl jsem tam servisní ponk.

photo-4-done

Na zakázky jsem jezdil svým osobním autem a administrativní práci jsem řešil po večerech z mého panelákového bytu.

photo-2-done

2000 - fo PAVEL KNAP

Můj start podnikání byl úzce spjatý s firmou Thyssen Ferex Aluminium-Technik, kde jsem také v minulosti pracoval jako hydraulický technik na údržbě.

P1050426

Dnes se firma jmenuje KSM Castings CZ a je to tlaková slévárna hliníku s vlastní obrobnou.

photo-1-done

Pro mně to byl jeden z prvních zákazníků, ve kterém jsem měl aspoň nějakou jistotu v určitých preventivních a servisních pracích. Také jsem tam měl pár kamarádů na údržbě, kteří mi chodili vypomáhat v případě větší zakázky.

photo-2-done

Veškeré peníze, které jsem vydělal jsem investoval do drobného technického vybavení, nakoupil jsem elektrickou přenosnou svářečku, vrtačku a brusku. Pomalu jsem přes doporučení získával další zákazníky, většinou malé firmy se vstřikovacími stroji na plasty.

2001 - fo PAVEL KNAP

V tomto roce jsem byl doporučen firmě Grupo Antolin Bohemia Chrastava jako servisní technik. Začal jsem tam provádět drobné servisní opravy i o víkendech.

photo-5-done

Thyssen Ferex Aluminium-Technik v Liberci se rozhodl, že postaví svůj vlastní závod v Hrádku nad Nisou. Byl jsem osloven vedením, zda tento projekt přestěhování výrobního závodu zvládnu.

photo-3-donephoto-4-done

Touto poptávkou jsem začal směřovat svoji činnost a vybavení také na transport strojů a výrobní technologie. U otce v garáži jsem vyrobil své první transportní vozíky s ocelovými kolečky do 50t. Následně jsem koupil speciální polyuretanové kolečka a postavil druhou sadu vozíků do 50t.

photo-2-done

Zakoupil jsem také zánovní servisní dodávku VW Transportér T4, hydraulické ruční hevery ENERPAC a zdvihací vázací prostředky.

photo-1-done

Na konci roku 2001 začal projekt stěhování výrobního závodu Thyssen Ferex Aluminium-Technik z Liberce do Hrádku nad Nisou.

2002 - fo PAVEL KNAP

Zhruba do třetího měsíce tohoto roku, byl kompletně a úspěšně přestěhován Thyssen Ferex Aluminium-Technik z Liberce do Hrádku nad Nisou. Následně došlo ke změně a firma se přejmenovala na KSM Castings CZ.

photo-2-done

KSM Castings CZ začal vybavovat obrobnu za naší stěhovací a montážní asistence obráběcími CNC stroji a technologickými periferiemi.

Tento rozsáhlý a poměrně náročný projekt mně ukázal, že nedílnou součástí mých podnikatelských aktivit bude muset být demontáž, montáž a transport strojů.

photo-3-done

Veškeré tyto práce se vzájemně propojují na technické odbornosti. A pokud jste servisní technik, tak zvládnete ten nejdůležitější krok, stroje zase uvést do chodu.

V tomto roce byl zakoupen náš první nový vůz VW Transporter T4, který máme ještě dnes a budeme ho udržovat při životě co nejdéle.

photo-1-done

2003 - fo PAVEL KNAP

Tento rok nás začalo oslovovat více tuzemských a nadnárodních firem na servisní, montážní a transportní práce. V Benteleru jsme demontovali za pomoci autojeřábu skládaný vertikální lis.

image-7-doneimage-8-doneimage-9-done

Na tomto projektu jsme poprvé zjistili, jak je prostorově obtížné pracovat v zastavěné hale o malých výškách s autojeřábem. Začal jsem hledat zařízení s vysokou nosností, které je optimální na demontážní, montážní a transportní práce v náročných prostorových podmínkách.

Grupo Antolin Bohemia v Chrastavě nás začalo využívat také na stěhovací práce z důvodů komplexních servisních služeb, hlavně při rozjezdu přestěhovaných strojů.

photo-2-donephoto-3-doneimage-4-doneimage-5-done

V tomto roce byla pořízena speciální technika na demontáže a stěhování strojů.

Enerpac ruční čerpadla a hydraulické válce, Pfeifer patkové hydraulické hevery, Power team pneumatické zvedací vaky.

image-6-done photo-1-done

2004 - fo PAVEL KNAP

Podařilo se nám navázat spolupráci s firmami Faurecia, Toyota Tsusho Europe, Denso, Aisin. Ve Faurecii Mladá Boleslav jsme servisovali vstřikovací stroje Engel a Krauss-Maffei. Také jsme vyhráli ve Faurecii výběrové řízení na interní transfer vstřikovacího stroje Engel Duo 2000.

image-3-doneimage-4-done

Uzavírací část vážila 120t a její přesun jsme vyřešili tím, že jsme ji transferovali po železničních kolejích. Toyota Tsusho Europe a Denso Liberec nás vybrali na dostavbu druhé etapy těžké vstřikovny.

V libereckém Densu jsme nastěhovali, usadili, provedli nivelaci strojů Engel Duo 1300 a zavážecích stolů a manipulačních robotů. Také jsme veškeré stroje a periferie připojili na silovou elektřinu, vodu a vzduch.

image-2-done

V tlakové aluminiové slévárně AISIN PÍSEK jsme začali technologickou výstavbu. Kompletní složení, vybalení, usazení a finální montáž veškerých tlakových lisů Ube a periferních zařízení.

image-1-done

Tento rok jsme se přestěhovali do pronajatých prostorů v areálu firmy Plaston Liberec. V těchto větších prostorách jsme se pustili do výroby transportních vozíků s polyuretanovými kolečky do max. nosnosti 200t.

image-5-done

2005 - fo PAVEL KNAP

Dochází k zásadnímu investičnímu rozhodnutí o nákupu amerického zvedacího zařízení Lift systems 22A / 44A o nosnosti 400t. Nákupem této technologie odbouráváme náklady na pronájem autojeřábů a prostorové problémy s jejich využíváním. Tento zvedací systém budeme vlastnit jako první ryze česká firma a tím se nám otvírají dveře k manipulačně složitějším projektům.

image-3-done

Byli jsme osloveni firmou Kuboušek, která zastupuje na tuzemském a slovenském trhu německou firmu Krauss-Maffei. Hledali dlouhodobého partnera pro těžký hydraulický servis a manipulační práce. Vzájemná spolupráce se rychle osvědčila a my jsme tím získali mnoho práce u atraktivních zákazníků.

image-2-done

Tento rok byl pro nás milníkem naší performance k velmi sofistikované firmě v oblasti servisních, montážních a stěhovacích pracích. Také jsme zakoupili náš první vysokozdvižný vozík o nosnosti 5t od firmy Jungheinrich. V polovině tohoto roku jsme obdrželi Lift systems 22A / 44A a okamžitě byl nasazen na projekt na Slovensku. V trnavském výrobním závodě firmy Punch jsme interně transferovali těžkou vstřikovnu. Součástí zakázky byl také transport, složení, umístění a montáž nového stroje Engel Duo 2300 z Rakouska.

image-4-doneimage-5-doneimage-6-done

V tomto roce byl realizován projekt ustavení stojanu ŽĎAS o hmotnosti 76t v Benteleru Rumburk.

image-1-done

2006 - fo PAVEL KNAP

Společnost Grupo Antolin postavila nový výrobní závod v Turnově, kde vyrůstala nová těžká vstřikovna.

image-7-doneimage-6-doneimage-8-done

Také se tam transportovala část výroby z Grupa Antolin Bohemia Chrastava a také z Grupa Antolin Rya ze Španělského Valladolidu. Tato část výroby obsahovala vertikální tvářecí lisy a periferní technologie. Tímto jsme začali naše služby provozovat a nabízet zákazníkům po celé Evropské unii.

image-5-done

Faurecia Mladá Boleslav dostala na starosti výstavbu svého nového závodu v Písku. Vzhledem k dobré vzájemné spolupráci nás oslovili, abychom jim postavili těžkou vstřikovnu a periferní technologie. Vyzvedávali jsme po celé Evropské unii stroje z jejich výrobních závodů, pro které neměli projektové využití. Měli jsme na starosti transport a kompletní rozjetí těžké vstřikovny.

image-1-doneimage-2-doneimage-4-doneimage-3-done

photo-13-donephoto-14-donephoto-15-done

V tomto roce jsme opravdu často pracovně překročili hranice naší země. Začal jsem uvažovat o zřízení vlastní transportní flotily jak pro transport strojů , tak i pro naše interní technické vybavení.

2007 - fo PAVEL KNAP

Spolupráce s firmou Kuboušek začala díky našemu technickému vybavení růst do velice atraktivních a technicky náročných projektů.

Magna Bohemia Liberec začala stavět svůj další výrobní závod v Nymburku, kde jsme přes firmu Kuboušek prováděli servis na strojích Krauss-Maffei. Z Magny přišla poptávka zda zvládneme transport stroje Krauss-Maffei 4000 o hmotnosti 240t z německého Gladenbachu do Nymburka. Náš úkol byl stroj demontovat, naložit, transportovat, složit, ustavit na pozici a provést kompletní montáž.

image-1-doneimage-2-doneimage-3-doneimage-4-doneimage-5-doneimage-6-done

Firma Kuboušek byla zodpovědná za uvedení do provozu. Tímto projektem jsme kompletně přetransportovali největší vstřikovací lis v České republice.

Další projekt byl od mladoboleslavské Faurecie. Kompletní transport vstřikovacího lisu Battenfeld 3200 včetně jeho uvedení do provozu.

Demontáž stroje byla v anglické pobočce firmy Faurecia Fradley a montáž ve firmě Faurecia Mladá Boleslav.

Kompletní stroj vážil 320t, je to nejtěžší vstřikovací lis v České republice.

Stehovani-2010-prvni-kvartal-735Stehovani-2010-prvni-kvartal-736Stehovani-2010-prvni-kvartal-737Stehovani-2010-prvni-kvartal-744Stehovani-2010-prvni-kvartal-745Stehovani-2010-prvni-kvartal-746Stehovani-2010-prvni-kvartal-747Stehovani-2010-prvni-kvartal-749Stehovani-2010-prvni-kvartal-748Stehovani-2010-prvni-kvartal-750

Tento rok jsme zahájili vytvoření vlastní transportní flotily. Zakoupili jsme dva zánovní tahače MAN 41.603 8x4 a DAF FTT XF 95.530 6x4. Také jsme pořídili dva zánovní návěsové podvalníky Goldhofer LT2 a LT4 s hlubinnými vklady.

image-7-doneimage-8-doneimage-9-done

Ale ta největší investice v tomto roce byla koupě areálu v Liberci městská část Proseč. Konečně jsme měli to nejdůležitější, a to svoji vlastní základnu.

u-samotkyu-samotky-2

2008 - fo PAVEL KNAP - INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Na začátku tohoto roku proběhla asi tříměsíční hospodářská recese, která také přirozeně postihla i nás úbytkem zakázek. Ale i přes hospodářskou recesi jsme měli pořád práci v podobě transportů strojů a drobných servisních zákroků.

V tomto útlumu jsme věnovali naší energii založení nové společnosti INDUSTRIETECHNIK s.r.o. a repasní opravě podvalníků Goldhofer LT2 a LT4.

image-7-doneimage-1-done

Na jaře přišla velmi speciální poptávka od Italské firmy STG , která stavěla svoji novou technologii na kování ingotů v ocelárně Poldi Hütte Kladno. Náš úkol byl usadit korunu kovacího lisu STG 4000, která vážila 115t do 10m výšky a zvednout a umístit kovací beran a hlavní lisovací píst o hmotnosti 110t. Koruna měla velmi přesné uložení v závislosti na podstavných nohách.

image-10-doneimage-6-doneimage-2-done

V druhé půlce roku se ekonomika znovu rozjela a tím se zvýšil počet zakázek na transport a servis.

Behr Mnichovo Hradiště začalo s výstavbou své vlastní středně těžké vstřikovny,kde jsme kompletně zajišťovali transport vstřikovacích strojů Krauss-Maffei, Engel z německých poboček do Behr Mnichovo Hradiště.

image-4-doneimage-5-done

Tento rok jsme zakoupili našeho prvního nového VW Craftra a začali jsme stavebně upravovat náš vlastní areál.

image-9-doneimage-11-doneimage-3-done

2009 - fo PAVEL KNAP - INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Doba po hospodářské recesi pro všechny nastavila trochu jinou situaci ohledně ekonomického tlaku na ceny.

Pro nás to byl jasný signál se pomalu absolutně osamostatnit od subdodavatelů ve všech směrech našeho podnikání. Začali jsme pracovat na rozdělení všech našich činností do jednotlivých divizí.

Tyto divize vždy obsahovali specialisty podle toho, na co byla daná divize zaměřená. Tak vznikla servisní, stěhovací, transportní a připojovací divize.

Vzhledem k tomu, že poptávky na transferové projekty byly i s připojením strojů na media a silovou elektriku, založili jsme svoji vlastní připojovací divizi kompletně vybavenou a personálně obsazenou.

V tomto roce jsme začali spolupracovat s firmou Hella CZ, Hella SK, Rehau, Hoeko.

image-6-doneimage-1-doneP1040370P1040374image-4-done

 

Tento rok jsme zakoupili speciální celozaplachtovaný JUMBO návěs Meusburger MPG 4. Byl hlavně určen k interní přepravě našeho technického vybavení, ale také k občasné přepravě strojů na našich realizovaných projektech.

image-5-done

2010 - fo PAVEL KNAP - INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Začátkem roku přišel náš první projekt v české energetice.

Zvednutí a usazení napájecí nádrže o hmotnosti 98t do nově vznikajícího bloku Elektrárny Ledvice +22m. Tímto projektem se nám otevřeli dveře do nejvyššího technického patra realizovaných strojařských projektů v České republice.

image-8-doneimage-6-doneimage-7-done

Dostali jsme od energetické skupiny možnost účastnit se výběrového řízení na transport generátoru 358t do strojovny a zvednutí na turbo stolici +17m. Toto výběrové řízení jsme vyhráli a začali jsme se připravovat na tento náročný projekt.

image-5-doneimage-3-doneimage-4-done

Na přelomu léta a podzimu jsme projekt úspěšně zrealizovali a dokázali jsme to jako jediná ryze česká firma. Tímto děkuji české energetické skupině za svěřenou důvěru, kterou nám dali nominací na tento náročný projekt.

Mondi štětí nám zadalo projekt na výměnu prstence 55t na vápenné peci.

image-16-doneimage-17-doneimage-18-doneimage-19-done

Tento rok jsme zakoupili VW transporter T5, Lift systems 24A / 48A o nosnosti 800t, Twin lift TWLO 75 o nosnosti 75t a Dorman long lanové zvedáky o nosnosti 432t. Také jsme nechali vyrobit speciální podpěrné modulové příhradové konstrukce a nosné traverzy. Začali jsme s programem nákupu vysokozdvižných vozíků HYSTER 7t a jejich speciální úpravou pro stěhovací práce s názvem TIGER.

image-9-doneimage-10-doneimage-11-doneimage-12-doneimage-1-doneimage-13-doneimage-14-doneimage-15-done

2011 - fo PAVEL KNAP - INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Pro Grupo Antolin Turnov jsme transportovali stroje do jejich nových poboček v Mladé Boleslavi a Příšovic. Tím jsme připravili prostor pro vstřikovací stroje značky Engel.

2011-226-firemni-dokumentace-0222011-226-firemni-dokumentace-0352011-226-firemni-dokumentace-0372011-226-firemni-dokumentace-038Stehovani-2010-prvni-kvartal-015Stehovani-2010-prvni-kvartal-024Stehovani-2010-prvni-kvartal-025Stehovani-2010-prvni-kvartal-026Stehovani-2010-prvni-kvartal-030

Předchozí roky jsme o sobě vzájemně věděli a tak trochu okolo sebe přešlapovali.

Ale tento rok jsme spolu poprvé oficiálně začali spolupracovat a to s firmou Engel CZ. Naším prvním společným projektem, byla velká dodávka vstřikovacích lisů a robotů Engel do firmy Grupo Antolin Turnov.

image-6-doneimage-7-doneimage-8-doneimage-9-done

Následoval další velký projekt ve stejném technickém podání do firmy Dura Strakonice.

image-2-doneimage-3-done

Spolupráce s firmou Engel pro nás znamenala obrovský skok kupředu v oblasti transportu, instalací a servisu v oblasti vstřikovacích strojů a periferií. Doosan Škoda Power nám zadal projekt ve Slovnaftu Bratislava transport a manipulační práce s kondenzátorem 100t a zdvih generátoru 85t na turbo stolici +7m.

image-1-doneKNAP-prvni-kvartal-2012-140KNAP-prvni-kvartal-2012-197

Ve slovenském Hlohovci ve firmě Faurecia jsme prováděli interní transfer celé těžké vstřikovny.

image-4-doneimage-5-done

Také začala spolupráce s firmou Tiberina v Bělé pod Bezdězem, kde jsme začali servisovat a transportovat velké vertikální lisy.

image-10-done

V tomto roce jsme už disponovali třemi vysokozdvižnými vozíky Hyster 7t ve speciální úpravě Tiger.

2012 - fo PAVEL KNAP - INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Pokud byly předchozí roky náročné, tak tento rok byl vyhlášen rokem zaťatých zubů. V průběhu celého roku běžel projekt Fremach, kompletní transport těžké a malé vstřikovny do nového závodu v Trenčíně.

Foto-telefon-2-3-kvartal-2012-195Foto-telefon-2-3-kvartal-2012-206Foto-telefon-2-3-kvartal-2012-215

Na začátku jara jsme nastoupili na Elektrárnu Počerady, kde jsme měli za úkol od energetické skupiny provést manipulační práce s kondenzátorem 500t.

507523KNAP-INDUSTRIETECHNIK-POCERADY-060676KNAP-INDUSTRIETECHNIK-POCERADY-119

A také transport generátoru 320t do strojovny a jeho těžký zdvih na turbo stolici +12m.

728736738KNAP-INDUSTRIETECHNIK-POCERADY-074KNAP-INDUSTRIETECHNIK-POCERADY-116

Také jsme realizovali interní transfer několika postupových vertikálních lisů ve firmě Tiberina.

TIBERINATIBERINA-4TIBERINA-3TIBERINA-2

Společně s firmou Engel jsme začali demontovat a transportovat stroje z maďarského Flextronicsu a převážet je do poboček firmy Faurecia po celé EU.

KNAP-prvni-kvartal-2012-155KNAP-prvni-kvartal-2012-210-00000003KNAP-prvni-kvartal-2012-208

V Elektrárně Prunéřov jsme převáželi turbíny do interních skladů.

P1000608

Pro firmu Doosan Škoda Power jsme na podzim nastoupili na Elektrárnu Alpiq v Kladně. Tam bylo naším úkolem provést těžký zdvih generátoru 198t a turbíny 115t do + 11 m. Samozřejmě jsme celý rok zajišťovali servisní a transportní služby pro naše stálé i nové zákazníky.

DOOSAN-SKODA-POWER---ALPIQ-Kladno---turbinaDOOSAN-SKODA-POWER---ALPIQ-Kladno---generator

V tomto vypjatém roce byl navýšen stav techniků na 25 a k tomu bylo pořízeno adekvátní drobné technické vybavení pro realizační divize. Velkou investicí se stal modulární podvalník SPMT od firmy Scheuerle s nosností 560t, který jsme poprvé nasadili na transport generátoru 320t v Elektrárně Počerady.

567557633

Byl zakoupen vysokozdvižný vozík od firmy Hyster 6t a speciálně upraven do generace Panther.

657668

2013 - fo PAVEL KNAP - INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Pro nás nejlepší odměna za dobře vykonanou práci je doporučení a tím získání další zakázky a zákazníka. Spirála industriálních zakázek se roztočila a my jsme se situaci museli rychle přizpůsobovat.

V Helle CZ, SK začal velký interní transfer vstřikovacích strojů a následný transport strojů z německých poboček do Čech a na Slovensko.

HELLA-SK-Banovce-nad-Bebravou---vstrikovaci-strojeFotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-035Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-041Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-100Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-106

Johnson Controls Žatec dostavil svůj nový výrobní závod a my společně s firmou Engel začali instalovat do závodu jejich nové a zánovní stroje dovezené z Německa.

JOHNSON-CONTROL---Zatec---instalace-Duo-20002JOHNSON-CONTROL---Zatec---instalace-Duo-2000JOHNSON-CONTROL---Zatec---instalace-Duo-20003

V Tiberíně Běla pod Bezdězem pokračovalo interní stěhování vertikálních postupových lisů.

TIBERINA---transport-vertikalniho-lisu

Denso Liberec rozšiřovalo svoji těžkou vstřikovnu a my společně s firmou Engel instalovali a kompletně připojovali další várku strojů Duo 1300.

DENSO---instalace-Duo-13002DENSO---instalace-Duo-1300

Vyhráli jsme zakázku na transport části výrobního závodu Faurecia Bakov a celý závod Faurecia Mladá Boleslav výfuky do nového závodu Faurecia Bezděčín. Tento časově rozsáhlý projekt byl i s kompletním připojením strojů a doplňujícími zámečnickými prácemi.

Nikon-prace-4-kvartal-2013-094Nikon-prace-4-kvartal-2013-108Nikon-prace-4-kvartal-2013-120

Kautex Kněžmost vzhledem k našemu nadstandartnímu vybavení nám svěřil stavbu a montáž velkého vyfukovacího stroje společně s německým výrobcem. Po dokončení vyfukovacího stroje jsme začali pro Kautex realizovat interní transfer veškerých technologií i s kompletními připojeními.

110920131798120920131801KAUTEX---vyfukovaci-stroj

V tomto roce jsme začali spolupracovat s firmou Benet Automotive pro kterou zajišťujeme servisní a transportní práce.

DSC00497

Magna Liberec nás nominovala na interní transfer těžké vstřikovny ve svém ruském závodě Nižnij Novgorod. Tento projekt nám otevřel pracovní dveře do Ruské federativní republiky.

DSC0761DSC0780

Také jsme začali spolupracovat s firmou Valeo Žebrák, kde jsme interně transferovali vertikální lisy a průběžné pece včetně kompletních přípojů.

VALEO---transport-komponentuVALEO---transport-vert-lisuDSC1727

V tomto roce jsme pořídili novou soupravu o tahači MAN TGX 41.540 8x4 a jumbo celozaplachtovaný teleskopický návěs Meusburger MPG 7. Do lehké flotily jsme pořídili nové dva VW TRANSPORTER T5 a dva VW CRAFTERY. Také jsme postavili další vysokozdvižný vozík Hyster 7 v modelu Tiger a navýšili jsme kapacitu techniků na 30.

Meusburger-MPG-7Meusburger-MPG-72Vysokozdvizny-vozik-TigerIMG5176

2014 - fo PAVEL KNAP - INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

V prvním kvartále tohoto roku stále běžel projekt transfer těžké vstřikovny Magna Nižnij Novgorod.

MAGNA---Niznij-Novgorod---vstrikovnaDSC0684DSC0794

Vyhráli jsme zakázku od firmy Lasselsberger Chlumčany, pro kterou jsme transportovali a ustavovali lisy na keramické dlaždice.

LASSELSBERGER---transport-lisu-2P1000190P1000198LASSELSBERGER---transport-lisuStehovani-2010-prvni-kvartal-078

Hella Bánovce nad Bebravou prováděla rozsáhlou přestavbu závodu a transporty určité výroby do jiných náhradních prostorů a stahovala za naší pomoci vstřikovací stroje z jiných německých výrobních závodů.

HELLA---vstrikovaci-stroje-KM-350---transport
V Kautexu Kněžmost jsme přesouvali v průběhu celého roku jak vyfukovací lisy, tak periferní zařízení a začali jsme instalovat vstřikovací stroje do jejich vlastní vstřikovny.

15042014350

Belgická pobočka firmy Magna Genk se rušila a my jsme měli za úkol tento rok transportovat dva vstřikovací lisy Krauss-Maffei 3200, jeden do Magny Liberec a druhý do Magny Libáň.

Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-328 Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-316Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-137 Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-144Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-166

Firma Engel dodávala do Densa Liberec další várku vstřikovacích strojů Duo 1300 a my jsme stroje, roboty a zavážecí stoly nastěhovali, smontovali a kompletně připojili.

WP20140201001WP20140205008

Od firmy Kuboušek jsme měli mnoho servisních zakázek a také jsme pro ně instalovali pár nových strojů Krauss-Maffei.

Valeo Žebrák nám znovu zadal interní transfer výrobní technologie včetně kompletních přípojů.

VALEO-Zebrak---Innerfin---stehovani

Španělská energetická firma nás vybrala na doporučení české energetické skupiny na transport a těžké zdvihy kondenzátoru, generátoru a ohříváků, pro jejich nový projekt, který se realizoval v polské elektrárně ve městě Stalowa Wola.

P1000098P1000287P1000438P1000462P1000468P1000469 P1000634-1P1000787

Liberecký Knorr Bremse nás vybral pro transport technologie s kompletním připojením z jejich pobočky v anglickém Bristolu.

WP20150119002WP20150105005WP20150114005

Další logisticky náročný projekt v Rusku nám svěřila firma Magna Liberec. Transportovali jsme z pobočky Magna St.Petersburg do Magna Nižnij Novgorod 2x Krauss-Maffei 3200 1x Battenfeld 1000.

P1000708MAGNA---St-Petersburg---Niznij-Novgorod---demontaz-KM-3200P1000909

V tomto roce jsme zakoupili halu ve slovenském městě Trenčín. Vzhledem k nárůstu dalších zakázek jsme se do budoucnosti rozhodli založit na Slovensku naší pobočku.

P1000860

Nakoupili jsme dalšího tahače Man TGX 41.540 8x4.

Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-153

A další dvě dodávky VW CRAFTER a VW TRANSPORTER T5.

Fotky-Telefon-Samsung-4-kvartal-2014-332

Náš nový vysokozdvižný vozík Linde 8t dostal speciální stěhovací úpravu nazvanou Ferdinand.

P1050774

Od amerického výrobce speciálních vysokozdvižných vozíků Versa-Lift jsme zakoupili dva typy těchto strojů 25/35, 40/60.

Versa-1Versa-2535DSC0489DSC2612Koning-II-vs-Koning-IVersa-4060DSC0186IMG-20170829-WA0003

2015 - KNAP INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Ve třetím kvartále tohoto roku jsme založili novou společnost KNAP INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Začátkem roku dobíhal projekt transport strojů z pobočky Magna St.Petersburg do Magna Nižnij Novgorod 2x Krauss-Maffei 3200 1x Battenfeld 1000.

P1000913P1000915P1010115P1000917P1000926

Do jablonecké firmy Cikautxo jsme tento rok instalovali spoustu vertikálních lisů, pecí a manipulačních robotů na zpracování gumy.

CIKAUTXO---oprava-lisu-Terenzio

Ve firmě Strojmetal jsme instalovali vertikální lis LMZ 4000 od firmy Šmeral.

DSC0065DSC0068DSC0081DSC0107 DSC0114DSC0119DSC0121

Pro Kautex Kněžmost jsme prováděli potřebné změny v rozmístění stávající technologie a instalaci nových strojů a jejich kompletní připojení.

KAUTEX-Knezmost---PQ26-SK26---transfer

Do Aisinu Písek přišla další várka tlakových licích strojů Ube 850,1150 a robotických periferií, které jsme instalovali a montovali s japonskými techniky.

IMG0893

Ljunghall Čáslav nás nominovala na interní transfer tlakové slévárny do svých nových výrobních prostorů a instalaci nových obráběcích center.

DSC0019DSC0421

Z Magny Nižnij Novgorod jsme museli urgentně z výrobních důvodů transportovat vstřikovací lis Krauss-Maffei 3200 do německé Magny Oberhausen.

MAGNA---St-Petersburg---Niznij-Novgorod---stehovani-KM-3200---17200-MX

Od firmy Engel jsme dostávali opravdu pořádný kus práce v podobě transportu, složení, instalace a montáži nových strojů a periferií. S firmou Engel jsme spolupracovali ve firmách Rehau, Atek, Johnson Controls, Koito, Megatech, Mahle, Rai Most, Dura, Magna a Grupo Antolin.

Foto-telefon-2-3-kvartal-2012-049

Pro Tiberínu jsme interně transferovali vertikální lisy a některé jsme transportovali novým majitelům, kteří je od Tiberíny zakoupili.

Foto-telefon-4-kvartal-2012-177Telefon-prvni-kvartal-2013-004Foto-telefon-4-kvartal-2012-169

V belgické Magně Genk jsme demontovali 2x Husky 4000 jednu jsme odvezli do šrotu a druhou jsme transportovali a instalovali v německé firmě VS Tooling.

MAGNA-GENK---Husky-4000P20150703122058P1020333P1020353

Tento rok začal časově a technicky náročný projekt a to rušení výrobního závodu Johnson Controls v německém Wuppertalu. Vstřikovací lisy, periferie, materiálové sušičky a sila se transportovali a instalovali do výrobních závodů Johnson Controls ve slovenském Námestově a Johnson Controls Neustadt an der Donau.

DSC02362P1020704DSC01646DSC01730

Pro firmu Valeo Rakovník jsme demontovali, transportovali a následně instalovali výrobní linky z francouzské pobočky Valeo Nogent Le Rotrou.

VALEO---Rakovnik---N-Nogent-Le-Rotru---montaz-linkyA6

Z nástrojárny Magna Liberec jsme transportovali do Magna Nižnij Novgorod obráběcí stroje.

IMG5356IMG5414IMG5168

 

Schäfer Sudex z Ledče nad Sázavou nás nominoval na interní transfer a instalaci nových vertikálních lisů.

SCHAFER-SUDEX---lis-Omerta---transfer

Pro slovenský Samsung jsme kompletně transportovali vstřikovací stroje Krauss-Maffei 3x KM 1300W 1x KM 1600W ze Sladkovičovo do Šúran. Při tomto technicky náročném projektu nám asistoval technik od firmy Kuboušek při uvádění strojů do provozu.

DSC00562DSC0107DSC00761DSC0112DSC01671DSC0217

Interní transfer vstřikovny a instalaci nových strojů jsme realizovali ve firmě MSSL Dolní Ředice.

MSSL-Dolni-Redice---instalace-KM-650-700

Tento rok jsme výrazně posílili těžkou transportní flotilu nákupem tahačů Man TGX 41.640 8x4 a Man TGX 41.560 8x4.

MAN-TGX-41640MAN-TGX-41560

Také jsme pořídili 2x JUMBO celozaplachtovaný návěs Meusburger MPG 5 , MPG 6.

Jumbo-MPG65Jumbo-MPG66

Firma SCHEUERLE nám dodala SUPERFLEX 10 teleskopický návěs.

Superflex-10-2

Navýšili jsme kapacitu techniků na 35.

Od německé firmy Greiner Fahrzeugtechnik jsme zakoupili zvedací system GHS-3 60/160 max. nosností 160t.

P1020813

2016 - KNAP INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Pro slovenský Samsung jsme kompletně transportovali vstřikovací stroje Krauss-Maffei 3x KM 1300W 1x KM 1600W ze Sladkovičovo do Šúran. Tento projekt začátkem roku úspěšně dobíhal a Samsung nám dal další zakázku. Opět kompletní transport vstřikovacích strojů Krauss-Maffei 2x KM 1300W 1x KM 1600W z maďarských měst Jászberény do Lörinci. Při tomto technicky náročném projektu nám asistoval technik od firmy Kuboušek při uvádění strojů do provozu.

SAMSUNG---KM-1300P1030798P1030663P1030694P1030810P1030828

Současně po celý rok běžel projekt rušení výrobního závodu Johnson Controls v německém Wuppertalu. Vstřikovací lisy, periferie, materiálové sušičky a sila se transportovali a instalovali do výrobních závodů Johnson Controls ve slovenském Námestově a Johnson Controls Neustadt an der Donau.

DSC02078DSC00849DSC00790DSC0112P1020769P20150811082943DSC0303DSC0343DSC0388JOHNSON-CONTROLS---Wuppertal---stehovani-Engel-150DSC01931

Instalaci nových strojů jsme realizovali ve firmě MSSL Dolní Ředice.

MSSL-Dolni-Redice---stehovani-Arburg-570

V Helle Bánovce nad Bebravou obnovovali svůj strojní park vstřikovacích strojů Krauss-Maffei. Staré stroje jsme odváželi do šrotu a nové jsme instalovali.

P1040358P1020549IMG20160405122348IMG20160405130127IMG20160407081155IMG201612031021302016111109343820161110114626

Firma Autoneum Choceň nás začala využívat k servisním a transportním službám ve svém výrobním závodě.

IMG20160227144935IMG20160228134303IMG20160229160054IMG20160301141709

Aisin Písek začal na svých licích strojích dělat rozsáhlé servisní zákroky, které jsme prováděli s německými techniky od firmy Ube.

IMG20160404121439IMG20160801104507IMG20160804153050IMG20160805082601IMG20160306140209

Začali jsme spolupráci s těžkou lisovnou Interplex Písek, kde jsme instalovali vertikální vícedílný lis Arisia 630.

INTERPLEX-PRECISION---Pisek---stehovani-Arisio-Vertikal-630-T

Pro Kautex Kněžmost jsme transportovali z jejich německé pobočky v Bonnu vyfukovací stroj H7. Po transportu a montáži se na stroji dělala spousta konstrukčních úprav.

KAUTEX---Bonn---vyfukovaci-stroj-H7

Do Ruska jsme odjeli na projekt pro firmu Hevel, která se zabývá výrobou solárních panelů. Náš úkol byl demontovat zastaralou výrobní technologii a uložit ji do skladů a tímto krokem připravit prostor pro novou technologii.

IMG20160922115838IMG7206IMG20160923144807IMG7584

Firma Dossan Škoda Power nám zadala přesné přizvednutí turbíny ve firmě Syntos.

DSC1650IMG20161123142611IMG20161123174120IMG20161124091344IMG20161124091529IMG20161124094448IMG20161124091218

Německá společnost Mürdter nás nominovala na transport vstřikovacího stroje Krauss-Maffei KM 2300 z Mutlangenu do Olšan.

P1040612P1040658P1040730P1040712

V neposlední řadě nás pracovně vytěžovali dva naši největší zákazníci firma Magna a Engel. Nymburská Magna začala interně upravovat pozice strojů pro dodávku nových vstřikovacích lisů Engel. Náš úkol byl interní transfer KM a také transport starších lisů Engel a Battenfeld do firmy Lukov.

IMG6768IMG6787IMG6803IMG6819IMG6857IMG6882IMG6889IMG6891DSC00096DSC00194DSC00214DSC00273DSC00342DSC00413

Transport staršího vstřikovací lisu Krauss-Maffei KM 2300 z německé pobočky Magna Obertshausen do Nymburka. Potom nás čekala instalace čtyř nových lisů Engel Duo 4000 do Magny Nymburk.

P1050078P1050084P1050101P1050103P1050112P1050114P1050139P1050134

Do liberecké Magny jsme instalovali nový Engel Duo 2300.

P1030012P1030046P1030068P1030071

Pro firmu Engel jsme také instalovali nové stroje ve firmách Röchling - Duo 2700, Grupo Antolin - Duo 3200, Atek - Duo 3200, Yanfeng - Duo 1300, 2700, Simoldes - Duo 2300, JC - Duo 2300.

ENGEL---SIMOLDES---Engel-Duo-2300DSC02164DSC02160DSC02170DSC0516DSC0518DSC0530DSC0542DSC0551DSC0552ENGEL-ROCHLING---Koprivnice---Engle-Duo-2700---slozeni-a-umisteniENGEL---ATEK---vykladka-lisu ENGEL---YANFENG

Tento rok jsme znovu posílili těžkou transportní flotilu nákupem tahače Man TGX 41.640 8x4.

Firma Goldhofer nám dodala návěsový teleskopický podvalník MPA 7.

6-osi

Do lehké flotily jsme zakoupili tři dodávky VW Crafter.

Také nám bylo předáno firmou Královopolské strojírny těžkotonážní modulární kolejiště, které jsme si sami konstrukčně navrhli a nakreslili. Královopolské strojírny jsme nominovali na výrobu tohoto kolejiště.

Po dokončení výroby byla provedena v areálu Kralovopolských strojíren, zátěžová zkouška s 600t na vzdálenostně maximální možné dvoubodové podepření.

IMG-20161207-WA0006 P1020948 P1020959 P1090665 P1090698 P1090709 P1090743 P1090700 P1090722

Navýšili jsme kapacitu techniků na 40.

2017 - KNAP INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

V prvním kvartálu tohoto roku jsme založili novou slovenskou společnost KNAP INDUSTRIETECHNIK SK s.r.o.

První velký projekt v tomto roce byl transport vertikálního lisu Engel z Magny Liberec do Magny Esslingen.

201310100401402013101113213820131012104544201310121319032013101213352920131012153120201310121713232013101311064020131013191242DSC1169DSCN3255IMG20161216090916IMG20161216091810IMG20170111093751IMG20170119123450

Engel pokračuje s dodávkami strojového parku do firmy Yanfeng Planá nad Lužnicí, kde stroje skládáme a s techniky Engel montujeme.

IMG20170504145310P1030468IMG20170504165234P1030484P1030494P1030496IMG201706151646161IMG20170504143438IMG20170504143533IMG20170505150348IMG20170507165534IMG201706151421401IMG20170508113305

V Grupu Antolin Libáň jsme společně s techniky Engel demontovali uzavírací jednotku na Duo 3200. Tu jsme na 14 dní zvedli z rámu, na kterém byly provedeny opravy vedení a pevnostních svárů.

IMG20170130105025IMG20170206144843IMG20170207162453IMG20170207164448IMG20170214101522IMG20170214095847IMG20170214142619IMG20170207161221IMG20170216153336

V Helle Bánovce jsme instalovali nové vstřikovací stroje Krauss-Maffei.

IMG20170214083653IMG20170214102432IMG20170214171038P1030649P1030652P1030657P1030677P1030874

Do Magny Nymburk jsme instalovali další Engel Duo 4000.

P1050074P1050083P1050086P1050104P1050138P1050136

Pro Monroe Hodkovice jsme demontovali ve Španělsku technologii, kterou jsme převezli k výrobci na repasní opravu.

WP20170214115025ProWP20170214142955ProWP20170214143020ProWP20170217160229ProWP20170218131948ProWP20170218132006Pro

Valeo Žebrák měnilo rozestavení linek a našim úkolem bylo přemístit čtyři linky včetně přípojů.

WP20140314002WP20161110105346ProWP20140920001WP20161109151014ProWP20161108155255ProWP20161109151026ProWP20161212140859Pro

V průběhu roku provádíme v Kautexu Kněžmost servisní a transferové projekty včetně kompletních přípojů.

DSC4952201702131134472017021411042520170220095529P1030210P1030324

Firma CIE Metal nás nominovala na interní transfer a montáž velkého postupového vertikálního lisu Wiengarten 2500.

DSC00423DSC00432IMG-20170911-WA0074DSC00448---kopieIMG-20170911-WA0065IMG-20170911-WA0017IMG-20170911-WA0060IMG-20170911-WA0043IMG-20170911-WA0039IMG-20170911-WA0036DSC1937IMG-20170911-WA0032P1030573DSC00619DSC00607DSC1993DSC00645P1030594

Slovenská firma Midu využívá naše služby na kompletní transport výroby pro německou společnost Hörmann, která přesouvá technologii na Slovensko.

DSC0591DSC0603DSC0595

Pro Engela provádíme transporty a instalace ve firmách Continental, Trevos, Dura, Witte, Atek, Rama, Röchling, Donaldson a Simoldes.

P1030139P1030169P1030170P1010338P1010367P1010374P1030343P1030405IMG20170321091925IMG20170322162006P1050377P1050391IMG20170314134821IMG20170315150246

Interplex Písek obdržel další nový vertikální lis Arisa 630, který jsme instalovali a montovali.

P1030534P1030536P1030550P1030552P1030557P1030558

Pro Magnu Kaluga jsme do Ruska transportovali lis Engel 1200 z Magny Sulzbach Německo.

IMG8461IMG8502IMG8579IMG8710

Také jsme stěhovali pro firmu Contex manufakturní výrobu z anglického Kongsbergu do slovenských Vráblí.

WP20170605165315ProWP20170611115553Pro

Pro Sklopan Liberec jsme zajišťovali manipulační práce s výrobní linkou ve Škoda Auto Mladá Boleslav.

DSC107602DSC1014

Z Grupa Antolin Turnov jsme transportovali lis Krauss-Maffei KM 1600 do německého Grupa Antolin Straubing.

2040137110214175609009298296988267n20403722102141756208095931613072571n20464535102141756074092581964682610n204285171021417560180911843621914n2049621010214175603089150635963995n2042762110214175602489135586546738n20401367102141756054492092059406911n20427675102141756034091581681993022n

Aisin Písek nás využívá na servisní práce na strojích UBE v době letních odstávek.

IMG20160408093732IMG20160408121942

Autoneum Choceň nám zadala přesun vertikálního lisu Pinette.

IMG20150728144946IMG20150730094917

Pro firmu Dieffenbacher a Schäfer Sudex jsme instalovali nové vertikální lisy a interně transferovali starší lisy.

IMG20170719190726IMG20170720133316IMG20170720133319IMG20170721113835IMG20170720134846

Dánská firma RPC Promens nám zadala transport výroby mezi svými pobočkami v Dánsku.

P1050874P1050903P1050911P1050936P1050951P1050953P1050994P1050995P1060033P1060028P1060037P1060035P1060067P1060063P1060082

Spolupráce s firmou Contex pokračovala stěhováním výrobních linek z Kongsberg Heiligenhaus (Německo) do Kongsberg Headquarters v Kongsberg (Norsko) a Kongsberg Automotive ve Vráblích (Slovensko).

contex-2017-1contex-2017-2

V průběhu roku jsme pořídili dva těžké přepravní moduly Goldhofer STHP/SL pro výjimečně náročné převozy břemen s vysokou koncentrací hmotnosti na relativně malou plochu.

prepravni-moduly-goldhofer-2017-1

Také jsme zakoupili hydraulické zvedací zařízení Lift System 24A.

lift-systems-24-a-2017-1

V objektu Vítkovických železáren jsme provedli transport traverz nutných pro manipulaci s rovnačkou 163 t.

bkb-ostrava-2017-1bkb-ostrava-2017-2

V Kautex Textron Kněžmost jsme demontovali, transferovali a namontovali stroj H 10-6.

kautex-knezmost-2017-1kautex-knezmost-2017-2

Pro Grupo Antolin Petrohrad (Rusko) jsme demontovali vstřikovací lis KM 1000-6100MX.

grupo-antolin-petrohrad-2017-1grupo-antolin-petrohrad-2017-2

Z firmy RPC Promens Bjaeverskov (Dánsko) do firmy RPC Promens Kolding (Dánsko) jsme přestěhovali strojní zařízení M401, M400, M407, M427, M425 a M44.

rpc-promens-2017-1rpc-promens-2017-2

Ve firmě Faurecia Mladá Boleslav jsme demontovali, přesunuli a naložili vstřikovací stroj Engel ES 11050/2000 DUO.

engel-mlada-boleslav-2017-1engel-mlada-boleslav-2017-2

Naší práci jsme poprvé prezentovali na Brněnském strojírenském veletrhu. Prezentovali jsme techniku na těžké zdvihy v energetice a jiných strojírenských odvětvích. Předvedena byla technika modulární, příhradová, věžová konstrukce s nosností 800 tun, kolejový systém s nosností 700 tun, hydraulické portálové zvedáky značky Lift Systems s nosností 700 tun, přemosťovací traverzový systém s nosností 700 tun, lanové, kleštinové zdviháky s nosností 432 tun.

Také jsme demonstrovali samohybně modulární podvalník SPMT od firmy Scheuerle, který je určen jak pro transporty po zpevněných dopravních trasách, tak i do náročnějšího terénu. Jeho maximální technická nosnost na jednu osu je 40 tun.

Tyto podvalníky byli 4, tudíž bylo celkem 16 os a dva pohybové dieselovo - hydraulické agregáty. Tato sestava se dá vzájemně propojit do různorodých transportních celků se může transportovat břemeno o hmotnosti 560 tun.

Druhým vystavovaným podvalníkem byl THP/SL, který slouží také k převozům těžkých břemen převážně po zpevněných dopravních trasách. Jeho osové zatížení je 16 tun. 16 os lze použít jak v přívěsové tak v návěsové sestavě, které uvezou 250 tun.

brnensky-strojirensky-veletrh-2017-1brnensky-strojirensky-veletrh-2017-2brnensky-strojirensky-veletrh-2017-3

Provedli jsme montáž linky Slush line II. ve firmě Yanfeng Planá nad Lužnicí.

yanfeng-plana-nad-luznici-2017-1yanfeng-plana-nad-luznici-2017-2

Ke konci roku jsme nakoupili kloubovou plošinu Lift JLG E450 AJ.

kloubova-plosina-lift-jlg-2017-1

Také jsme rozšířili vozový park o VW Crafter.

vw-crafter-2017-1vw-crafter-2017-2

Dalším velkým projektem byla nakládka techniky pro firmu Hevel LLC v Novocheboksarsku (Rusko).

hevel-llc-2017-1hevel-llc-2017-2hevel-llc-2017-3

Ve firmě SFS Turnov jsme složili, umístili a namontovali linku CIEFFE.

sfs-turnov-2017-1sfs-turnov-2017-2

Ve firmě Benet Automotive Fiber Preg v Neu Ulm (Německo) jsme provedli demontáž a přesunuli jsme a provedli montáž různých strojních zařízení v Benet Milovice.

benet-automotive-2017-1benet-automotive-2017-2

Pro firmu Grupo Antolin jsme z Petrohradu (Rusko) do Saltillo (Mexiko) přestěhovali na konci roku vstřikovací lis KM 1000-6100 MX.

grupo-antolin-petrohrad-2-2017-1grupo-antolin-petrohrad-2-2017-2grupo-antolin-petrohrad-2-2017-3

 

2018 - KNAP INDUSTRIETECHNIK s.r.o.

Dlouhodobá spolupráce s firmou Magna pokračovala v roce 2018 V Magně Nymburk demontáží a zpětnou montáží hlavy ES 3200 a kontrolou šneku.

magna-nymburk-2018-3magna-nymburk-2018-1magna-nymburk-2018-2

V Magně Liberec proběhla demontáž RSP a komory.

magna-liberec-2018-1magna-liberec-2018-2

Na začátku roku jsme pořídili elektrický tahač PowerAttack MTC 30 CC.

power-attack-2018-1

Do našeho vozového parku přibyl další užitkový vůz Mercedes Sprinter.

mercedes-sprinter-2018-1mercedes-sprinter-2018-2

Pro firmu Grupo Antolin jsme provedli demontáž a nakládku vstřikovacího stroje Engel ES 7050/1500 DU v Cambrai (Francie) a potom transportovali, složili, přemístili a namontovali v Grupu Antolin v Turnově.

grupo-antolin-turnov-2018-3grupo-antolin-turnov-2018-4grupo-antolin-turnov-2018-5grupo-antolin-turnov-2018-1grupo-antolin-turnov-2018-6grupo-antolin-turnov-2018-7grupo-antolin-turnov-2018-8grupo-antolin-turnov-2018-2

Z firmy Yanfeng Žatec jsme přestěhovali do Lüneburgu (Německo) vstřikovací stroj Engel DUO 3200.

yanfeng-zatec-2018-3yanfeng-zatec-2018-4yanfeng-zatec-2018-5yanfeng-zatec-2018-6yanfeng-zatec-2018-7yanfeng-zatec-2018-1yanfeng-zatec-2018-2yanfeng-zatec-2018-8

Uskutečnili jsme relokaci strojů linky A5 a B8 z SGP Lysá nad Labem a Liberce do Magny Nymburk.

sgp-lysa-nad-labem-2018-1sgp-lysa-nad-labem-2018-4sgp-lysa-nad-labem-2018-2sgp-lysa-nad-labem-2018-5sgp-lysa-nad-labem-2018-6sgp-lysa-nad-labem-2018-3sgp-lysa-nad-labem-2018-7

Z Magny Exteriors Bohemia jsme přestěhovali výrobní zařízení do areálu DD Filipa v Mladé Boleslavi – Kosmonosích.

magna-exteriors-bohemia-2018-3magna-exteriors-bohemia-2018-1magna-exteriors-bohemia-2018-2magna-exteriors-bohemia-2018-4

Pro firmu Engel jsme složili a umístili vstřikovací stroje Engel Victory ve firmě Rama Solčany.

rama-solcany-2018-1rama-solcany-2018-3rama-solcany-2018-4rama-solcany-2018-5rama-solcany-2018-2rama-solcany-2018-6

V Magně Nymburk jsme provedli demontáž a montáž vstřikovacího stroje Engel DUO 11050/2300.

magna-nymburk-2-2018-1magna-nymburk-2-2018-2

Také jsme tam přesunuli vstřikovací stroj Engel ES 2300.

magna-nymburk-2-2018-6magna-nymburk-2-2018-4magna-nymburk-2-2018-7magna-nymburk-2-2018-8magna-nymburk-2-2018-5

V Obříství u Mělníka jsme pro firmu Rama Bohemia složili, umístili a namontovali vstřikovací stroj Engel DUO 8160-1100 WP.

engel-obristvi-u-melnika-2018-3engel-obristvi-u-melnika-2018-4engel-obristvi-u-melnika-2018-5engel-obristvi-u-melnika-2018-6engel-obristvi-u-melnika-2018-1engel-obristvi-u-melnika-2018-2

Ve firmě Mahle Behr Mnichovo Hradiště jsme složili a instalovali nový vstřikovací stroj DUO 8160-1300.

engel-mahle-behr-2018-1engel-mahle-behr-2018-3engel-mahle-behr-2018-2engel-mahle-behr-2018-4

Pro Grupo Antolin Turnov jsme provedli servis a přetěsnění vstřikovacího stroje KM 2000-12000 MC.

grupo-antolin-turnov-2-2018-1grupo-antolin-turnov-2-2018-2

Pro firmu Magna Nymburk jsme složili, provedli hrubou montáž a nivelaci vstřikovacího stroje Engel 8160/1100, přemístili stroj Engel ES 1300 a robota.

magna-nymburk-3-2018-1magna-nymburk-3-2018-5magna-nymburk-3-2018-6magna-nymburk-3-2018-7

Také jsme v Magně Nymburk přesunuli vstřikovací stroj KM 575 D.

 magna-nymburk-3-2018-3magna-nymburk-3-2018-4magna-nymburk-3-2018-8

Pro Grupo Antolin jsme v Henin-Beaumont (Francie) provedli demontáž a nakládku vertiálního lisu Marzola 200 TM, přesunuli do Liberce a v Grupu Antolin Liberec jsme stroj složili a namontovali.

grupo-antolin-liberec-2018-4grupo-antolin-liberec-2018-1grupo-antolin-liberec-2018-2grupo-antolin-liberec-2018-3

Naše spolupráce s firmou Yanfeng pokračovala stěhováním strojních zařízení z Yanfeng Žatec do Yanfeng Námestovo. Provedli jsme demontáž, převoz a montáž stroje Persico.

 yanfeng-zatec-2-2018-1yanfeng-zatec-2-2018-2yanfeng-zatec-2-2018-10yanfeng-zatec-2-2018-3yanfeng-zatec-2-2018-4

Ze Žatce do Námestova jsme také přestěhovali pracoviště 2.2 IMB Lamination 2 Main Keifel.

yanfeng-zatec-2-2018-5yanfeng-zatec-2-2018-11yanfeng-zatec-2-2018-12yanfeng-zatec-2-2018-6

Z Yanfeng Žatec do Yanfeng Námestovo jsme přestěhovali dva vstřikovací stroje Engel Victory 1020-450.

yanfeng-zatec-2-2018-7yanfeng-zatec-2-2018-8yanfeng-zatec-2-2018-13yanfeng-zatec-2-2018-14

Provedli jsme také demontáž, převoz a montáž stroje Edge Wrapping z Yanfeng Žatec do Yanfeng Námestova.

yanfeng-zatec-2-2018-9yanfeng-zatec-2-2018-15yanfeng-zatec-2-2018-16

Z Grupo Antolin Redditch (Velká Británie) jsme přestěhovali vstřikovací stroj Engel Duo 2300 do Straubingu (Německo).

grupo-antolin-redditch-2018-1grupo-antolin-redditch-2018-2grupo-antolin-redditch-2018-3grupo-antolin-redditch-2018-4

Pro Assa Abloy Rychnov nad Kněžnou jsme demontovali, naložili, transportovali do Bulharska a na místě provedli montáž strojního zařízení Imas.

assa-abloy-rychnov-2018-1assa-abloy-rychnov-2018-2assa-abloy-rychnov-2018-3assa-abloy-rychnov-2018-4assa-abloy-rychnov-2018-5assa-abloy-rychnov-2018-6

V Kautexu Kněžmost jsme provedli demontáž a nakládku stroje H 50-2.

kautex-knezmost-2018-1kautex-knezmost-2018-2kautex-knezmost-2018-3kautex-knezmost-2018-4kautex-knezmost-2018-5

Za jednu z prestižních akcí naší firmy můžeme považovat spolupráci s firmou Repák v Třineckých železárnách v Třinci. Prováděli jsme asistenční a manipulační práce při manipulacích se starou a novou převodovkou konvektoru SMS Demag.

repak-trinec-2018-1repak-trinec-2018-2repak-trinec-2018-3repak-trinec-2018-4repak-trinec-2018-5

Ve druhé polovině roku jsme vedli jednání o koupi kanceláře v Moskvě v Rusku s plánem založit v Rusku pobočku firmy. Na konci roku byla podepsána smlouva o koupi kanceláře v administrativní budově Byznys centrum Rubcovskaya.

kancelar-moskva-2018-1

V roce 2018 jsme se již podruhé zúčastnili Brněnského veletrhu, kde jsme prezentovali naši techniku, potkávali se s laickou i odbornou veřejností, ale také s našimi současnými i budoucími obchodními partnery.

brnensky-strojirensky-veletrh-2018-3brnensky-strojirensky-veletrh-2018-1brnensky-strojirensky-veletrh-2018-2

Z Cambrai (Francie) jsme přestěhovali vstřikovací stroj KM 1150-4300 MX do Valencie (Španělsko).

cambrai-valencie-2018-1cambrai-valencie-2018-2cambrai-valencie-2018-3

V elektrárně Vřesová firmy Sokolovská uhelná jsme provedli pro firmu Deugro vyzvednutí turbíny o váze 231 tun a odklizení podpěr s využitím VZV 50t, 1000t zvedáků, kolejové dráhy, agregátů, zvedacích traverz, elektrocentrály a podvalníku Nosreti.

elektrarna-vresova-2018-1elektrarna-vresova-2018-2

V průběhu celého roku jsme také nakoupili 4 vysokozdvižné vozíky Hyster - S 7.00, 1 vysokozdvižný vozík S 5.50 a 1 vysokozdvižný vozík S 4.50.

vysokozdvizne-voziky-hyster-2018-1

Dalším referenčním vozem byla Škoda Octavia Combi III. zakoupená na podzim.

skoda-octavia-combi-2018-1

Na konci roku jsme nakoupili mobilní jeřáb Uplifter Valla 400E a kloubovou zvedací plošinu Genie Z 30/20 RJ.

uplifter-valla-kloubova-plosina-2018-1uplifter-valla-kloubova-plosina-2018-2

V Benteleru Chrastava jsme provedli demontáž lisů ON1500, ON250.

benteler-chrastava-2018-1benteler-chrastava-2018-2benteler-chrastava-2018-3benteler-chrastava-2018-4

Naše spolupráce s Magnou pokračovala v Magna Craiova (Rumunsko), kde jsme složili, umístili a namontovali vstřikovací stroje Engel 23060 a 2700 Duo.

magna-craiova-2018-1magna-craiova-2018-2magna-craiova-2018-3magna-craiova-2018-4magna-craiova-2018-5

V Novočeboksarsku v Rusku jsme asistovali firmě Evatec AG při montáži strojních zařízení KAI ve firmě Hevel LLC, a také jsme asistovali při demontáži a montáži mycí linky WIII-2400 HD.

evatec-ag-2018-1evatec-ag-2018-2evatec-ag-2018-3evatec-ag-2018-4

Na konci roku jsme také provedli vykládku PVD v Novocheboksarsku v Rusku.

pvd-novocheboksarsk-2018-1pvd-novocheboksarsk-2018-2pvd-novocheboksarsk-2018-3pvd-novocheboksarsk-2018-4

V komplexu liberecké provozovny na Proseči v ulici U Šamotky v průběhu roku probíhala оprava parkoviště a domu č.p.700 pro prodejnu hydraulických hadic a těsnění. Byla demolována přístavba, provedeny bourací práce v objektu, zemní práce, sanace, postaveny svislé a vodorovné konstrukce a provedeny stavební práce, osazena nová okna a dveře a udělána fasáda v prvním patře domu.

liberecka-provozovna-oprava-2018-1liberecka-provozovna-oprava-2018-2